• Zbiórka do puszek

• Szkolni wolontariusze w tamtym tygodniu kwestowali na terenie szkoły w ramach akcji Pola Nadziei. Każdy mógł wrzucić swoją cegiełkę na rzecz hospicjum i osób w nich przebywających. Dziękujemy Wam drodzy darczyńcy za wsparcie. Wolontariuszom za zaangażowanie smiley
        • Akcja ZAPOMNIANE GROBY

• W sobotę, 21 października ponad 40 uczniów z klas 4-8 udało się na cmentarz przy ul. Mehoffera w ramach akcji wolontariatu: Zapomniane groby. Nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i posprzątali wiele grobów, za co serdecznie dziękujemy. Tradycyjnie, jak co roku, nie zapomnieliśmy o grobach żołnierzy. Zapaliliśmy znicze, za które serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom.
        • Pola Nadziei

• W roku szkolnym 2023/2024 Wolontariat SP 314 kolejny raz, dołączył do charytatywnej akcji – Pola Nadziei – organizowanej przez ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów z Warszawy. W zamian za wsparcie udzielone hospicjum, otrzymaliśmy cebulki żonkili, które uczniowie  posadzili na terenie naszej szkoły.
        • Mali Sportowcy na start

• We wtorek 24 października br. uczniowie z klas drugich wzięli udział w zawodach sportowych organizowanych przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Inspiracja pt. Mali Sportowcy na start.
        • Światowy Dzień Drzewa

• Uczniowie klas I – III obchodzili Światowy Dzień Drzewa – celem tej akcji jest podkreślenie znaczenia drzew dla naszej planety oraz działań na rzecz ochrony i sadzenia drzew.
        • Speedcubing - pasja sportowa ucznia kl. 7d

• Adam Romanowski, uczeń klasy 7d, który podczas lekcji wychowania fizycznego będąc w niedyspozycji do aktywnego uczestnictwa w lekcji poprosił mnie o układanie kostki Rubika…

Zapraszam do przeczytania krótkiego wywiadu, którego Adam udzielił, aby podzielić się z nami swoją sportową pasją i tym samym zachęcić innych do spróbowania układania różnych kostek na czas.

• Pasowanie na Ucznia

• 13 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej.
        • Zbiórka zniczy

• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele
            serdecznie prosimy o wsparcie naszej akcji w dniach 11-20.10.2023 r.

• Wioślarski Tytan Warszawy

• W środę 11 października br. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w eliminacjach dzielnicy Białołęka o miano Wioślarskiego Tytana Warszawy. Wydarzenie sportowe zorganizowane było przez Burmistrza Dzielnicy Białołęka oraz Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Zawody odbyły się w hali sportowej BOS przy ul. Światowida 56.
        • WOM - Indywidualne biegi

• W dniu 6 października 2023 r. na terenie Dzielnicy Ochota (tereny zielone SKRY WARSZAWA przy ul. Wawelskiej 5) odbyły się zawody finałowe LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w biegach indywidualnych. W wydarzeniu sportowym brała udział reprezentacja naszej szkoły, która uplasowała się w pierwszej dziecięce najlepszych czasów podczas Mistrzostw Dzielnicy Białołęka w biegach indywidualnych.
        • Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023

• 314-stka została doceniona i otrzymała certyfikat za aktywny udział w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego oraz starania włożone w promocję aktywności fizycznej wśród dzieci.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Nasza 314-stka stała się częścią tej międzynarodowej inicjatywy.